U srijedu 28. travnja u 19 sati u Dnevnom boravku Rojca te na Facebook stranici Rojcnet održat će se četvrta “Književna večer u Dnevnom”, a koja se održava u sklopu projekta R.O.J.C.: Razvijamo-Omogućavamo-Jačamo-Cijenimo.
Gošća četvrte „Književne večeri u Dnevnom“ je Luiza Bouharaoua koja će pulskoj publici predstaviti svoj rad s posebnim naglaskom na zbirci priča „Jesmo li to bili mi“ (Jesenski i Turk, 2019.).

Posebno nam je drago što će se Luiza prvi puta pulskoj publici predstaviti baš u Dnevnome boravku Rojca, poznatome kao mjestu nezavisne kulture. Cilj programa „Književne večeri u Dnevnom“ je promocija mladih autorica i autora koji dosad nisu imali prilike gostovati u Puli, a čiji su rad te društvenu i kulturnu vrijednost prepoznali i struka i organizatori.
Luiza Bouharaoua rođena u Splitu, živi u Zagrebu. Radi kao spisateljica, prevoditeljica i kulturna radnica. Osnivačica je Udruge Skribonauti i voditeljica čitalačkog kluba i radionice kreativnog pisanja ženskoj Kaznionici u Požegi. Producentica je kratkih filmova „Slobodni vikend” i „Pravo na rad: Onako kako smo ga ostavile” (dobitnik Nagrade za etiku i ljudska prava na 25. Danima hrvatskog filma). Kratke priče objavljivala je u regionalnim časopisima i portalima te na Trećem programu Hrvatskog radija. 2019. godine objavila je knjigu priča „Jesmo li to bili mi” koja je do sada doživjela dva hrvatska izdanja (Jesenski&Turk) te je početkom 2020. objavljena i u Srbiji (Kontrast). Za svoju prvu knjigu dobila je nagradu „Prozak” za najbolji neobjavljeni prozni rukopis, nagradu „Slavić” za najbolje debitantsko književno djelo u 2019. u Hrvatskoj te regionalnu nagradu za najbolju zbirku kratkih priča „Edo Budiša”. 2021. izlazi joj slikovnica „Jajo i Strašni Strah” (Sandorf). Uredila je kolaborativnu zbirku priča zatvorenica Ženske kaznionice u Požegi i suvremenih spisateljica „Nastavi priču”. Fotoproze objavljuje na svom Instagram profilu: https://www.instagram.com/luizabou/
Razgovor s Luizom vodit će Tajana Ilić.
Događaj je organiziran uz pridržavanje svih epidemioloških mjera. Broj posjetitelja ograničen je na 10, a za dolazak potrebno se prethodno prijaviti putem e-mail adrese info.surojc@gmail.com. Na ulazu je uz mjerenje temperature i dezinfekciju ruku potrebno ostaviti kontakt podatke. Svi posjetitelji su obvezni nositi maske te pridržavati se propisanih mjera. Događaj će se prenositi uživo na Facebook stranici i u programu Radio Rojca.
Projekt ROJC: Razvijamo-Omogućavamo-Jačamo-Cijenimo provodi Savez udruga Rojca u partnerstvu s Gradom Pula-Pola i udrugama Zelena Istra, Čarobnjakov šešir i Merlin, a sufinancirala ga je Europska Unija iz Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali, iz Europskog socijalnog fonda. Ukupna vrijednost projekta je 1.996.438,63 kuna / 1.696.972,83 kuna sufinancirano je sredstvima Europske Unije iz Europskog socijalnog fonda.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Projekt je sufinancirao Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.
Sadržaj objave isključiva je odgovornost Saveza udruga Rojca.
Stajališta izražena u objavi isključiva su odgovornost Saveza udruga Rojca i ne odražavaju nužno stajalište Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.